Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ağrı'da gençlerle okuma halkaları oluşturuldu

Ağrı Gençlik Merkezi Ağrı’da yaşayan 12-29 yaş arası tüm gençlere tek tek ulaşmayı hedefliyor. Bu kapsamda çeşitli projeleri hayata geçiriyor. Bu projelerden biri de Kitap okuma halkaları projesi. 

Proje ortaokul, lise ve üniversite halkaları olmak 3 ayrı yaş grubuna hitap ediyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın proje kapsamında göndermiş olduğu kitaplar kurumlar arası gerekli prosedürler yapıldıktan en 10 kişi en fazla 20 kişiden oluşan okuma halkası grubundaki öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor. Yaklaşık 2 – 3 hafta sonra önceden belirlenen yer ve zamanda okuma halkası grubu tekrar toplanıp kitap hakkında kritik yapıyor. 

Projesinin genel amacı ;Gençlere  kitap okumayı sevdirerek, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan gençler yetiştirmek, gençlerin kendilerini zorlanmadan ifade edebilmelerine yardımcı olmak, genel kültür seviyelerini artırmaları ve hayata bakış açılarını genişletmeyi amaçlıyor. 

Ağrı Gençlik Merkezi Proje Koordinatörü  Gençlik Lideri Hasret Altun Aksakal; Projeye katılan öğrencilerimiz çok temiz yüreklilikle ve dürüstlükle bizimle görüşlerini paylaşıyorlar. Beni en çok mutlu eden Kitap Okuma Halkaları Projesi’nde ortaokul guruplarındaki öğrencilerin imkansızlıklar içinde kitap okuma konusundaki azimleri. İnşallah bu azimlerini lise ve üniversite öğrencilerine de aktaracağız. Diye belirtti.

Gençlik Lideri Ümran Babadağ ise; Proje sayesinde gençlerimizle iç içe olma imkanı buluyoruz. Böylece hangi konularda eksiklerimiz var daha kolay tespit edebiliyoruz. Bu da yeni projelerimizi ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturmamızı sağlıyor. Aynı zamanda projemizin amacına gerçek anlamda ulaşacağına eminim. Çünkü halkalarımıza dahil olan gençlerimizde o gayreti ve hevesi görebiliyorum. diyerek düşüncelerini aktardı.

Proje hakkında görüşlerini dile getiren Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Nuri Okan; Şu ana kadar ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere ulaştığımız öğrenci sayısı 370. Hedefimiz ise binli rakamları görmek. Bu projeyi 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi boyunca sürdüreceğiz. Halkamıza dahil ettiğimiz öğrencilerimizden çok olumlu dönütler alıyoruz. İnşallah halka halka büyüyerek projemize devam edeceğiz. Dedi.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 - 2018 YGS ve LYS sınavı bu sene olmayacak mı? Tüm gelişmeler... başlıklı makalemizde 2018 ygs ve lys var mı, bu sene lys var mı ve bu sene ygs var mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri