Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Avusturya'da Türkiye düşmanlığı ilkokullarda!

Avusturya’nın Vorarlberg eyaletinde, özel bir yayın kuruluşu tarafından pilot proje kapsamında ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine dağıtılan ‘Pausen Zeitung’ adlı dergide, 2017 yılında Avrupa genelinde yapılacak seçimlere yer verildi. Çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan projede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’de 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin yanlış ve taraflı bilgiler de yer aldı.

ÇOCUKLARA DERGİYİ EVE GÖTÜRMEYİN DEMİŞLER

Tepkiye neden olan dergi dağıtımı, cumhurbaşkanının fotoğrafını gören Türk çocuklarının durumu ailelerine bildirmesi sonucu ortaya çıktı.
Konuya ilişkin konuşan ancak çocuğuna okulda sorun çıkartılacağı endişesi ile ismini vermek istemeyen bir Türk veli, ‘‘İlkokul dördüncü sınıf öğrencisi olan çocuğuma okulda bu dergiyi vermişler ve okumasını söylemişler, ayrıca ‘sakın eve götürmeyin’ diye de tembih etmişler. Çocuğum dergide Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini görünce eve getirmiş. Dergide yazılanları görünce büyük üzüntü duydum. Siyasete ilkokul çocuklarının alet edilmesi çok çirkin bir şey.” ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA AÇILACAK

Eyalet bünyesindeki okulların denetiminden sorumlu müfettiş Dr. Bernadette Mennel, konunun gerekli birimler tarafından soruşturulacağını söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Medvedev ’metro güvenliği’ yasasını imzaladı başlıklı makalemizde haber, haberler ve medvedev hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri