Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

BM Genel Sekreterinden Myanmar açıklaması

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Mynmar’ın Arakan bölgesinde ordu ve Budist milislerce Müslümanlara karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarıyla ilgili Mynmarlı yetkililere bölgedeki istikrarın bozulmaması için uyarıda bulunduğunu açıkladı. Guterres, Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne olayla ilgili endişelerini dile getirdiğini belirterek, Myanmar’daki şiddet olaylarıyla ilgili endişelerimi BMGK’ya bildirdim açıklamasını yaptı.

Bir gazetecinin yönelttiği Mynmar’da soykırım mı yapılmak isteniyor? sorusu üzerine Guterres, Böyle bir riskle karşı karşıyayız ancak durumun o noktaya varmamasını umuyoruz. Bu krizin bölgeyi istikrarsızlığa sürükleyebileceğini düşünüyorum yanıtını verdi.

Öte yandan Mynmar’ın Arakan bölgesinde yüzlerce Rohingyalı Müslüman, ordu ve Budist milisler tarafından katledilirken, yaklaşık 123 bin kişinin Bangladeş’e kaçtığı bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Myanmar hükümeti kriz masası oluşturdu! başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, Hükümet ve Myanmar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri