Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

FETÖ’nün fitnesi Belçika’da camileri hedef haline getirdi

Belçika’da ilk minareli cami özelliğine sahip olan ve Diyanet Vakfı’na bağlı Beringen Fatih Camii hakkında Belçika İstihbarat Birimi olumsuz rapor verdi. FETÖ yapılanmasına destek veren Flaman Bölge Hükümeti İçişleri Bakanı Liesbeth Homans, istihbarat birimleri tarafından olumsuz rapor verilen Fatih Camii hakkında işlem başlatıldığını belirterek, resmen tanınan Fatih Camii’nin statüsünde değişiklik yapılacağını, resmi olarak tanınan camiler listesinden çıkarılıp verilen ödenekler dondurulacağını ve istihbarat birimlerin raporları doğrultusunda diğer camilerin de takibe alınacağını açıkladı.

İstihbarat raporunda, din görevlisinin Türkiye’nin lehine casusluk yaptığı iddia edildi. İddialar üzerine, Belçika Müslüman Temsil Kurumu’nun, Beringen Fatih Camii hakkında görüş belirtmesi ve Fatih Camii yönetim kurulunun da savunma yapması istendi.

Bir önceki yazımız olan Ermeni ordusu sivil yerleşim bölgelerine saldırdı başlıklı makalemizde azerbaycan, ermeni ordusu ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri