Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fransa tedirgin!

Paris Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, metro istasyonları ile metro hattının geçtiği güzergah üzerinde güvenlik önlemlerinin arttırılmasının kararlaştırıldığı açıklandı. 

Fransa İçişleri Bakanı Matthias Feki, Paris ve banliyölerindeki toplu taşıma, metro ve tren istasyonları ile demiryolları güvenliğinin yeniden gözden geçirilerek güvenlik önlemlerinin arttırılmasının kararlaştırıldığı, Rusya’nın St. Petersburg kentindeki metro saldırısının buna neden olduğu kaydedildi.

Alınan güvenlik önlemleri kapsamında polisin yetkisi arttırıldı, kimlik kontrolü, yolcu yanında bulunan çanta veya bagaj gibi benzeri eşya için kontrol etme yetkisi verildi. Güvenlik tedbirlerinin saat 07.00 ile 22.00 saatleri arasında geçerli olduğu gerekirse bu sürenin uzatılabileceğine dikkat çekildi.

Fransa İçişleri Bakanlığı, toplu taşımayla seyahat eden yolcuların can güvenliğini sağlamak ve rahat seyahat etmelerini sağlamak amacıyla bu kararın alındığını da duyurdu. Bu arada bazı metro istasyonlarına X ray cihazı konulduğu belirtildi. 

Tansu Sarıtaylı

Bir önceki yazımız olan Rus Dışişleri'nden açıklama: 'Desteklemeyeceğiz' başlıklı makalemizde bm, bmgk ve DÜNYA Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri