Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Genç Çiftçi Projesi kapsamında 36 baş damızlık sığır dağıtımı yapıldı

Bahçe Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamındaki 30 bin TL Hibeli Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde 36 baş dişi damızlık sığır dağıtımı yaptı.

Dağıtım töreninde konuşan Bahçe İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu Bakanlığımızca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında ki 30 Bin TL hibeli Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde İlçemiz köylerinde ikamet eden 6 genç çiftçimize, 6’şar baştan toplam 36 baş dişi damızlık sığır dağıtımını gerçekleştirdik. Dağıtılan damızlık sığırların alımı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nce yapılmış ve İlçemiz genç çiftçilerine tahsis edilmiştir. Böylece İlçemizde ikamet eden 6 genç çiftçimize Bakanlığımız bütçesinden 180 Bin TL. hibe desteği sağladık. Bakanlığımızca uygulanan Genç Çiftçi Projesi 3 yıllık bir Proje olup bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. 2018 yılında da Genç Çiftçi Projesinin uygulanmasına devam edilecektir. Gerçekleştirdiğimiz 30 bin TL hibeli dişi damızlık sığır projesinin İlçemiz hayvancılığına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Dağıtım törenine Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Açıkgöz, İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Tolukan, İlçe Müdürlüğü Veteriner Hekimleri ve personelleri ile genç çiftçiler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Slovakyalı öğrenciler Kadirli kültürünü tanıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri