Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Mahmud Ahmedinejad yeniden aday olmayacak

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, bugün yaptığı basın açıklamasında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmayacağını ve kendi hükümeti dönemindeki yardımcılarından Hamid Bakayi’yi destekleyeceğini belirtti.

”KARAR MİLLETİNDİR”

Bakayi’nin cumhurbaşkanı seçilmesi halinde önceliğinin siyasi ahlakın inşası olacağını vurgulayan Ahmedinejad, Karar milletindir ve ben Sayın Bakayi’nin muhakkak yüksek oranda oy alacağını düşünüyorum diye konuştu.

AHMEDİNEJAD, HAMANEY’İ DİNLEDİ

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in kendisine yönelik, iki kutupluluğa mahal vermemek için seçimlere katılmaması yönünde tavsiyesi ve Reisi’nin adaylığının bu iki kutupluluğa yol açıp açmayacağı sorulması üzerine Ahmedinejad, Liderimiz benim seçimlere girmemin, ortamı iki kutuplu yapacağını buyurmuştu ancak sizin şimdi söylediğiniz ismin de girmesiyle üç kutuplu bir seçim olacak. Dolayısıyla liderin görüşüne karşı hareket etmemiş olduk şeklinde cevap verdi.

Ahmedinejad, desteklediği Bakayi’nin adaylığının onaylanmaması durumunda, başka planlarının olduğunu ve dışarıdan siyasi çalışmalarını sürdüreceğini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Fransa tedirgin! başlıklı makalemizde fransa, güvenlik ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri