Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

O ülkede referandum hazırlığı!

Dodon, yaptığı açıklamada, söz konusu kararname çerçevesinde referandumun 24 Eylül 2017 tarihinde düzenleneceğini ve referandumda vatandaşlara, dört konu hakkında soru sorulacağını ifade etti. 

İgor Dodon, bu soruların, Moldova’da iki yıl önce bankalardan hortumlanan 1 milyar avro tutarındaki paranın iadesine ilişkin yasanın iptal edilip edilmemesi, cumhurbaşkanına parlamentoyu feshetme ve erken seçimleri belirleme yetkisinin verilip verilmemesi, parlamentodaki milletvekili sayısının 101’den 71’e düşürülüp düşürülmemesi ve Moldova’daki okullarda “Rumenler’in tarihi” dersi yerine “Moldova tarihi” dersinin okutulup  okutulmaması yönünde sorular olacağını dile getirdi. 

Moldova’da geçen sonbaharda düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerini Rusya yanlısı çizgisiyle bilinen İgor Dodon’un kazanmasına karşılık hükümetin Batı yanlısı partilerin denetiminde bulunması, Moldova’da devlet içi siyasi istikrarsızlığın artmasına neden oluyor.

Bir önceki yazımız olan Ukrayna Eurovision’dan uzaklaştırılabilir başlıklı makalemizde eurovision, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri