Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

OKÜ öğrencileri mehter takımı kurdu

Kulüp Başkanı İlahiyat Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Oğuzhan Ulaşlı, tehter takımının iki hafta gibi kısa bir sürede kurduklarını, 28 kişilik mehter takımını oluşturduklarını ve haftada bir gün Neyzen Erdal Bozan nezaretinde çalışma yaptıklarını söyledi. Ulaşlı, Kuruluş sürecimizin ardından öğrenci arkadaşlarımızın azim ve gayretlerinden dolayı iki haftada çalışmalarımız tamamlandı ve ilk programa da çıkarttık. Bunu ilk olarak Düziçi ilçemizde yaptık. Buradaki Kardeşlik Şöleninde tam 7 kilometre yürüdük ve bu da bir ilk oldu. Tüm Türkiye genelindeki üniversiteler arasında kurulu bulunan mehteran takımı olarak ikincisi olmanın, faal olarak da tek olmanın gururunu yaşıyoruz dedi.

Mehter kıyafetleri, saz ve ekipmanların rektörlük tarafından temin edildiğini söyleyen Ulaşlı, Şu anda mehter takımımız 28 kişiden oluşmaktadır. İnşallah daha sonra ilerleyen süreçlerde bu sayı 50’ye çıkacak. Kuruluş aşamasında, ilk aşamada bu şekilde çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızı, arkadaşlarımız derslerinden ödün vererek, tarihimize, milletimize, vatanımıza bir katkımız olsun diyerek geliyorlar ve haftada bir gün toplanarak çalışıyoruz diye konuştu.

Kahramanmaraş’tan Osmaniye’ye gelerek mehter takımını çalıştıran Neyzen Erdal Bozan ise, takımın kısa sürede büyük yol kat ettiğini, bir hafta gibi kısa bir sürelik çalışmanın ardından ilk programa çıktığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Kadirli’de Kütüphaneler Haftası kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir