Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye’de Kurban Bayramı tedbirleri

Osmaniye Asri Mezarlığı başta olmak üzere mahallelerde bulunan diğer mezarlıkta bayram öncesi gerekli bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Kurban Bayramı süresince arefe gününden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’ndan Asri Mezarlığa ücretsiz servis kaldırılacak.

Kurban Bayramının birinci gününde caddelere belediye ekipleri tarafından gülsuyu esansı sıkılacak.

Samet Aybaba İzci Kampı yanı (Fakıuşağı Yurtkur Binası Karşısı) Osmaniye Belediyesi Hayvan Satış Pazarı (Yunus Emre Mahallesi) kurban satış alanları olarak belirlendi.

Belediye mezbahanesi, Salı Pazarı Kapalı Semt Pazarı ve Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen özel kesim yerinde, kasap bulundurmak şartı ile özel oto yağlama ve yıkama yerlerinde, kurban satış yerlerinde uygun mekanlarda kesim yapılabilecek.

Kamuya açık alanlarda, yol, park gibi yerlerde kurban kesimi yapılamayacak. Vatandaşlar kendilerine ait alanlarda genel sağlık kurallarına ve Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan kararlara uygun bir biçimde kurbanlarını kesebilecek.

Bir önceki yazımız olan Saygılı;“Anaç koyun keçi başına 25 lira destek verilecek” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri