Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rus Dışişleri'nden açıklama: 'Desteklemeyeceğiz'

Mariya Zaharova, katil Esed rejiminin İdlib’de kimyasal silah kullandığı haberlerini ”yalan haber” olarak tanımladı.

Rus haber kanalı Sputnik’te yer alan habere göre, Batı basınını kimyasal silahlar konusunda Şam’ı suçlamakta haddinden fazla aceleci davranmakla suçlayan Zaharova, İngiltere, Fransa ve ABD’nin, Esed rejiminin düzenlediğini iddia ettikleri kimyasal silah saldırısıyla ilgili BM Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) sunacakları karar tasarısının ”gerçek olmayan verilere dayandığını” iddia etti.

”DESTEKLEMEYECEĞİZ”

Bu nedenle Zaharova, söz konusu karar tasarısını desteklemeyeceklerini belirtti.

5 DAİMİ ÜYENİN ONAYI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli hatırlattığı ve eleştirdiği BMGK’nın işleyiş biçiminin sıkıntısı burada yine ortaya çıktı. Katliam karşısında Esed rejimini destekleyen Rusya kararı tanımayacak.

BM Güvenlik Konseyi’nde bir tasarının kabul edilebilmesi için her bir daimi üyenin (Çin, Rusya, Fransa, İngiltere ve ABD) onayı gerekiyor.

OYLAMA ST 17.00’DE

Suriye’nin batısındaki İdlib’de dünyayı ayağa kaldıran kimyasal saldırının ardından bugün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) kritik bir oylama var. Türkiye saatiyle 17.00’da başlayan oturumda Fransa ve İngiltere’nin gündeme getirdiği tasarı oylanacak. 

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan Avusturya'da Türkiye düşmanlığı ilkokullarda! başlıklı makalemizde 16 Nisan, avusturya ve DÜNYA Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir