Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Şok karar! İptal ederim demişti, dediğini yaptı

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile yapacağı görüşmeyi iptal etti. Netanyahu’nın görüşmeyi iptal etme sebebi olarak, Gabriel’in İsrail’de sola yakın bazı gruplarla görüşmesi gösterildi.

ALMAN HÜKÜMETİ NETANYAHU’NUN ÇAĞRISINA RAĞMEN GERİ ADIM ATMADI

İki ülke arasındaki ilişkiler, Berlin yönetiminin Filistin politikası konusunda Netanyahu’yu eleştirmesiyle gerilmişti. İsrail’in Filistin topraklarında yürüttüğü yerleşim politikalarını şiddetli bir şekilde eleştiren Alman hükümeti, Netanyahu’nun çağrılarına rağmen insan hakları gruplarıyla buluşmakta ısrar edince görüşme iptal edildi.

AKTİVİST GRUP İSRAİL HÜKÜMETİYLE SIK SIK TERS DÜŞÜYOR

Sigmar Gabriel, İsrailli ‘Sessizliği Boz’ (Breaking The Silence) isimli aktivist grupla görüştü. Grup, İsrailli emekli askerlerin tanıklıklarını dinleyerek İsrail ordusunun Batı Şeria’daki Filistinlilere davranışlarını masaya yatırıyor ve izlediği politikalarla İsrail hükümetiyle sık sık ters düşüyordu.

ALMAN BAKAN KARARINI SAVUNDU

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel ise sivil toplum temsilcileriyle görüşmesinin normal olduğunu savunarak, Sadece, İsrail Başbakanı’nın Almanya’ya geldiğini, hükümet karşıtı gruplarla görüşmek istediğini ve bizim buna izin vermediğimizi hayal edin. Bu düşünülemez. ifadelerini kullandı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan ABD’de Türkler ve Ermenilerden karşıt protesto başlıklı makalemizde abdde, ermenilerden ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri