Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Suriye'nin Türkiye sınırına devrim bayrağı asıldı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısındaki Babül Hava Sınır Kapısı‘nın girişine ilk defa Suriye devrimini temsilen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından kullanılan 3 yıldızlı dev bayrak çekildi.

Babül Hava Sınır Kapısı Müdürü Sacit Ebu Firas, muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyindeki İdlib kentinin Türkiye sınırında bulunan sınır kapısının girişine devrim bayrağı astıklarını söyledi.

BU KARARI ÖNCEDEN ALMIŞTIK

Ebu Firas, Bu bayrak, Suriyelilerin zulme karşı başlattıkları gösterilerde kullandığı bayraktır. Bu bayrak, Suriye devrimini temsil ediyor. Bayrak asma kararını önceden almıştık, bugün bu kararımızı yerine getirerek dev bayrağımızı astık. diye konuştu.

Babül Hava Sınır Kapısı’nın girişindeki 18 metre boyunda ve 12 metre genişliğindeki bayrak, 25 metre yükseklikte dalgalanmaya başladı.

İSTİKLAL MÜCADELESİNİ TEMSİL EDİYOR

Sınır kapısına asılan devrim bayrağı, Suriye halkının Fransızlara karşı başlattığı istiklal mücadelesini temsil ediyor.

Suriye’de 2011 yılının Mart ayında iç savaşın baş göstermesiyle, Beşşar Esed rejimine karşı gösterilere katılanlar, bu bayrağı kullanmıştı.

Bir önceki yazımız olan ABD ve Rusya Suriye'de anlaşmaya vardı başlıklı makalemizde abd, AP ve ateşkes hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri