Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Twitter, Donald Trump'a dava açtı

San Francisco merkezli Twitter, Trump karşıtı paylaşımlarda bulunan @ALT_uscis isimli kullanıcısının gerçek kimliğini açıklamamak için mahkemeye başvurdu.

San Francisco’daki bir federal mahkemeye sunulan dilekçede, ABD Gümrük ve Sınır Koruma Ajansının (CBP) geçen ay Twitter’a söz konusu kullanıcısının hesap erişim bilgileri, telefon numarası, adresi ve IP adresini talep eden bir celpname gönderdiği ifade edildi.

Twitter’ın bu talebi konuşma özgürlüğüne karşı bir tehlike oluşturduğu gerekçesiyle reddettiği belirtilen mahkeme belgesinde, ABD Anayasası’nın birinci maddesi tarafından Twitter kullanıcılarına ve Twitter’ın kendisine verilen konuşma özgürlüğü, siyasi görüşleri isimsiz veya takma isimle yayma hakkını kapsar. ifadesine yer verildi.

ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerinin (USCIS) alternatifi anlamına gelen @ALT_uscis adlı Twitter kullancısının takipçi sayısı, davaya ilişkin haberlerin ardından hızla 40 binden 60 bine yükseldi.

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU), Twitter’dan yaptığı açıklamada şirketi kararından dolayı kutlayarak, @ALT_uscis isimli kullanıcıyı temsil etmek üzere davaya katılacağını duyurdu.

Trump yönetiminin göçmenlere ve mültecilere yönelik politikalarını eleştiren @ALT_uscis kullanıcısının ACLU’nun bu tweetini yeniden paylaşması dikkati çekti.

Bir önceki yazımız olan Hırsızlar sert kayaya çarptı! başlıklı makalemizde haber, haberler ve hırsız hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir